Přidat téma | Úvodní strana 
Seznam témat
Therrari nebo Ferrsis?
Autor: 6speedo
Datum: 02.02.2021, 19:07:19

Ale jo. Hodněkrát jsem si koupil auto, které už jsem měl. Protože jsem musel, nebo protože jsem chtěl. Teď to bylo jiné. Prostě jsem si řekl, že když mám někam jezdit, tak stylově. V autě, co je podobně jako Multipla, jako koprovka. Tam mám jedno rčení, že buď jí nenávidíš, nebo miluješ. Nic jiného mezitím není. Koukal jsem po thesisu už pár let, neaktivně. Někdy před 5 lety jsem málem koupil edici Centarino (mJTD, červená kůže, zpravidla černá barva) ale tenkrát jsem na to ještě neměl kule a možná jsem dobře udělal, že jsem ho nevzal. Když Thesis, tak jedině benzín. No a tady nastal ten problém.

Re: Therrari nebo Ferrsis?
Datum:02.02.2021, 19:13:15

Každý, kdo je fanda Alfy, Lancie, nebo Fiatu až nadpozemsky chválí motor Busso (V6) o kterém džeremy klárkson napsal, že má sací trubky od boha, že má užasnej zvuk, že to nejlepší motor.
No a já to samozřejmě hanit nehodlám, ale džeremy a i spousta ostatních zapomněla zmínit to, že ten motor byl supr ve starých autech, kde byla mechanická klapka, kde byl jednoduchý systém Euro 0,1 a max 2. Jezdil jsem v bussu ve 166 a 156tce a bylo to pro mě poměrně mdlý. Zabte mě, ale je to tak. Kort ve 166 2,5, která podle mě jela o prd líp, jak všemi nenáviděný twinspark. A znova se do mě pusťte. A pak je tady další věc a to je spotřeba. Ano, auto s bussem je na imyč, jasně. Ale, když nedojedete na plnou nádrž ani 500 kilometrů s autem, který má nádrž na 70 litrů... tak to je něco špatně. Abych to neprodlužoval, busso je skvělý motor v lehkém autě. Tam je ochotný, jede dobře za jakýchkoliv podmínek a taky podle toho papá. Ale ve 166, v Thesisu, nebo třeba i v těžkém GT podle mě ve spojení s EURO3 normou neměl ten motor co dělat. Thesis není, nebyl a nikdy nebude rychlé sportovní auto a je jedno, jestli je v tom 2,4JTD, nebo busso. Prostě, i s oktáfkou f tedeíčku na hlínách f metle si vytřete s thesisem prdel, ať má motor jakejkoliv. Velkam tů reality.

Datum:02.02.2021, 19:20:18

Proto jsem si řekl, že moje podmínky jsou:

Motor benzin, tedy jedinné dvě varianty mimo busso:
R5it - 2,0 20V Turbo Soft 186ps
R5ina - 2,4 20V N/A 170ps

převodovka mi byla fuk, ale nikdy jsem neměl automat.

Problém s motorem 20Vt by byl ten, že bych ho nenechal v serii a protože se mi doma válí ještě GT2560R, hned bych ho tam zajisté napáchal a z nespolehlivého auta už tak (k tomu se dostanu níže) bych udělal auto nespolehlivé a nerentabilní, byl bych tam kde je busso (které je spolehlivější), ale zase, i s 300 koňma by to bylo na 1720kg těžké auto vlastně nic moc. No dobře, prostě rychle nepojedeš vole, jsem si říkal.

Takže, volba padla na 2,4 R5i.
No aby tady byl další problém, tak drtivá většina aut 2,4R5i je v "socialní" výbavě, tedy Executive a sedačky jsou v Alcantaře.
Tam jsem si jasně dal podmínku, že i když Alcantara narozdíl od kůže nestudí v zimě a netopí v létě, tak jí prostě jak z estetického, tak udržujcího důvodu prostě nechci.

Takže, 2,4 20V R5ki s kůží.
Světe div se, roky nic...

Datum:02.02.2021, 19:25:35

..Další věc, která mě od koupě odrazovala až do poslední chvíle byla ta, že mám posledních 5 let aut dost a další krám do baráku.. no, nepotřeboval jsem ho.

Pak jsem si začal o thesisech pomalu číst, zjistil jsem, že podvozej je ne nepodobný maserati a že se na něj kromě čepů řízení prakticky nedá nic koupit, že má auto 17 řídících jednotek, potřebujete 3 růžné diagnostiky, sofistikovaný systém pérování (skyhook) atd. atd.. No, nadobro jsem na thesise zapomněl, až najednou na mě vyskočil inzerát, že někdo tady v okolí prodává thesise 2,4i. v automatu.

Řekl jsem si, že jsem v tom vlastně nikdy nejel (v thesisu jo, ale ne v mojí "vysněný" motorizaci), Tak jsme se dohodli, já jsem se oblíknul a vyrazil jsem na test drive.

Datum:02.02.2021, 19:28:48

Řeknu vám narovinu, že to nebyla láska na první pohled. Thesis 2,4i z roku 2006 (tedy trochu novější a vychytanější) ale s celou řadou závad, co už mě začínalo bolet hned po první projížďce.
1) nesvítily všechny LEDky na zadních světlech.
Tomu se prostě vyvarujte. Opravit nebo vyměnit to jde, ale je to zbytečná pakárna a na obou světlech mám vady.
2) kontrolka motoru - špatný druhý katalyzátor a netěsný výfuk (obecně výfuk je průser a prakticky nejde koupit druhovýroba)
3) vůle v řízení
4) netopilo to

Tak jsem zase jel domů s takovým pocitem nepocitem, že to není špatné, ale má to hrozně moc much. Nakonec jsem to všechno sepsal, napsal jsem majiteli za jakých podmínek bych to vzal a....

plácli jsme si

Datum:02.02.2021, 19:33:17

Abych to auto trochu vychválil, je to výbava emblema (tedy nejvyšší stupeň výbavy) - nicméně to je relativní, protože thesis měl asi 25 dalších příplatků, které se daly pořídit.
Já mám navíc oproti standartní emblemě:
1) Kůži tabacco Poltona Frau
2) solářní šíbr (jestli se divíte k čemu to je, tak je to hlavně k tomu, že když je venku vedro, solar napájí první rychlost ventilátoru topení a v autě není takové nesnesitelné vedro, když do něj v létě vstoupíte)
3) el. ovládanou roletku i ze zadních sedaček
4) CD changer v kastlíku (funkční)
5) Navi
6) palubní diagnostika
7) parkovací senzory vpředu i vzadu

a to je asi vše.
Co tam nemám a co by tam podle všeho mělo být je vyhřívání zadních sedaček. To tam prostě nemám
No, to je fuk.

CO jsem se potom dozvěděl je fakt, že na tu motorizaci to mám nadstandartně vybavené, takže jsem měl vlastně radost. To je tak, když si koupíte něco, o čem vlastně nevíte.

Tady jsem udělal fotku toho vnitřku a musím říct, že to je asi nejhezčí interier, který se do thesisu dělal..

Datum:02.02.2021, 19:34:16

Automat necuká, jde dobře, jen za studena řadí o něco později, to jsem se ale dozvěděl, že je normální. Auto je před 8000km po velkém servisu vč. výměny oleje v automatu a rozvodech, takže aspoň něco nemusím měnit. Uff.

Datum:02.02.2021, 19:35:50

První dva týdny jsem s thesisem najel asi 1000km, protože manželčin Rapid byl na výměně rozvodů a musím říct, že i přes ty závady jsem tomu autu propadl. Jasně, zvenku se to leckomu nelíbí, ale uvnitř je prostě pěkný jenom sedět. Je to luxus i dneska. Navíc jsem zjistil, že to auto vlastně není větší, než superb, thesise jsem považoval za auto obrovské, ale není tomu tak.

Datum:02.02.2021, 19:36:42

Celkově za to jsem našel, že to bylo určitě bourané na levý zadní bok a pravý přední, nicméně byl to spíš muchlanec praskanec, než nějaká závažná nehoda.

Datum:02.02.2021, 19:37:50

S tou spotřebou, jak uvádím výše jsem se dostal na krásných 10l kombinovaně. Když vemu, že mi moje služební toyota 1,6 bere 7,5l/100 průměrně, tak na automat 15 let starý a 2,4l je 10/100 ještě supr spotřeba.

Datum:02.02.2021, 19:40:24

Seriový kola sice na auto patří, ale to byl nebyl já, abych nevyužil kustomizace. Zvolil jsem náhodou ty nejmevhodnější kola na toto auto a vy, kdo znáte tyto kola víte, že jsou určený na uplně jiný typ auta. Ano, jsou to ATS DTC Ultralight, tlakové litá kola slitiny hliníku, křemíku a hořčíku. Rozměr je 9x17, ET25 a v této rozteči jsem je náhodou našel na bazoši. Stály skoro půlku ceny auta, ale musel jsem je mít. Hmotnost jednoho kola je 8kg, což oproti standartnímu kolu, které má skoro 14kg je fakt masakr. Sehnal jsem lehce jeté continentaly a obul.

Datum:02.02.2021, 19:40:46

tak, nikde to nedře.

Datum:02.02.2021, 19:51:04

Celkově to vypadá dost "závodně"

Datum:02.02.2021, 19:52:24

nicméně jsem si usmyslel, že se mi to líbí. Kola už nejsou jak u tramvaje, zachoval jsem komfort (původně jsem přemýšlel o 18" kolech z modelu centarino, ale to mi bylo rozmluveno, protože profil 235/40R18 není na ty naše cesty vůbec ideální), takže jsem nechal 17".

Datum:02.02.2021, 19:53:20

Takhle z poloboku. Zatím jsem vyměnil termostat, čep řízení, opravil pár závad jako dovírání kastlíků a tak, prozatimně odstranil závádu motoru a to je vlastně vše, co jsem udělal.
Co mě ale čeká a nemine a je toho poměrně dost:

Datum:02.02.2021, 19:55:42

1) opravit ostřikovače. Světla jdou, stěrače moc ne, asi něco s motorkem, naštěstí přístup je poměrně OK
2) občas se nerozsvítí xenon, dávám to za vinu vysvícené výbojce
3) některé (a to nevím které) parkovací čidlo je KO, takže při couvání to furt pípa
4) nejde vyhřívání spolujezdcovo sedačky
5) občas se rozsvítí airbag u spolujezdce
6) musím tam nějak dostat bluetooth, protože bose sice hraje supr, ale přes klasický CDčka to fakt nechci + chci handsfree

Datum:02.02.2021, 19:57:06

No a co budou nejnákladnější a nejmíň důležité investice?

1) nerez výfuk 60mm - nechci řešit problémy s výfukem
2) lak. Chtěl bych a to říká i nadpis - toho thesise do ferrari červené barvy. Ano, k tomu autu se to možná nehodí, možný jo, každopádně mě se to líbí a tak to bude

Datum:02.02.2021, 19:58:14

Ale aby to tak mohlo být, musím prodát některé z mých aut.

1) Uno 0,9 - hotové, nejezdím s ním, vlastně nemám ani kdy
2) Alfa 145 QV - hotové, nejezdím s ní, supr auto, Lancia má ale přednost
3) Uno Turbo - neprodám ho.

Takže od toho všeho se odvíjí pokračování

Datum:04.06.2021, 10:17:50

Lanča jezdí a už brzy dojdou díly, které je potřeba vyměnit. Jako první přijde na řadu výfuk, který mě osobně přijde jako zfušovaný

Datum:04.06.2021, 10:18:08

V interieru vše opraveno

Datum:04.06.2021, 10:18:24

No a ty kola k tomu fakt sednou

Seznam témat
Odpovědět na tento příspěvek
Vaše jméno: *
code - bez tohoto obrazku nemuzete vlozit prispevek
Vaše heslo: *
(Kód z obrázku)
Váš e-mail:
Obrázek: 
Maximální rozlišení obrázku závisí na rychlosti Vašeho připojení!!
Ideálně vkládat obrázky do velikosti 1400x1050 pixelů, 1024kb, akceptovány jsou obrázky typu JPEG, JPG, GIF, BMP ...
Text zprávy: *
  Zasílat odpovědi na výše uvedený email
* - povinný údaj
* - heslo zadejte pouze pokud máte zaregistrovanou přezdívku
Obrázek - podporovány jsou pouze obrázky typu jpeg, png, bmp a jejich velikost bude automaticky přizpůsobena.